Abandoned (re)creation

19. 06. - 27.06 2013
Stanica električky Trenčianske Teplice

Počas tretieho ročníku ,,festivalu“ funkcionalizmu v Trenčianskych Tepliciach sa opäť uskutočnila séria prednášok zaujímavých ľudí venujúcich sa fenoménu funkcionalizmu, kúpeľov, architektúre a výtvarnému umeniu. Hostia predstavili svoje projekty a prispeli tak do diskusie, ktoré svojími prejavmi vstupuje do procesu záchrany pamiatok modernizmu tohto kúpeľného mesta.

Navštívili nás: Petra Hlaváčková zo 4am Brno, ktorá predstavila Brnenský architektonický manuál. Andrej Jaroš nám predstavil kúpele Sliač a Sanatórium vo Vyšných Hágoch. Jan Tábor opäť priniesol nadšenie pre Trenčianske Teplice, jeho komentovaná prechádza Teplicami bola neopakovateľným zážitkom rovnako, ako jeho prednáška na tému stavieb hotelov 50. rokov. Marek Adamov nám priblížil svoje skúsenosti so záchranou synagógy v Žiline a Dominika Belanská ponúkla skúsenosti a príklady aktivizovania verejného priestoru na Slovensku a v zahraničí.

Okrem prednášok prebehlo taktiež školenie o funkcionalizme a komentovaná prehliadka mesta pre detí 6. a 9. ročníka na ZŠ Andreja Bagaru v Trenčianskych Tepliciach. Počas trvania festivalu Artfilm bola na námestí inštalovaná výstava Abandoned (re)creation.

Ročník sa vydaril a už teraz sa tešíme na ďalší festival funkcionalizmu v Trenčianskych Tepliciach, ktorý sa už tradične uskutoční v júni 2014

viac na:

http://www.abandonedrecreation.com/
https://www.facebook.com/abandonedrecreation

34_kalinova01.jpg
       
34_kalinova16.jpg
       
34_kalinova18.jpg
       
34_kalinova03.jpg
       
34_kalinova14.jpg